Olszanica zaprasza na spotkanie “czarne złoto” o kompostowaniu

Spotkanie 29.04 Agata Chmura

organizator: Fundacja Polska z Natury, Fundacja Roll-na, Fundacja Aktywizacji i Rozwoju, Grupa Sołtyski

29 kwietnia 2026 roku w Olszanicy odbędzie się spotkanie poświęcone kompostowaniu i wykorzystaniu odpadów organicznych w ogrodzie. Wydarzenie organizowane jest w ramach programu Zakorzenione i skierowane do wszystkich, którzy chcą lepiej gospodarować tym, co mają na co dzień pod ręką.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 16:30 w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Olszanicy i Okolic. Uczestnicy dowiedzą się, jak prawidłowo kompostować oraz jak wykorzystać kompost w praktyce ogrodowej. Pojawi się także temat ograniczania odpadów i prostych zmian, które można wprowadzić bez dużych kosztów.

To okazja do zdobycia konkretnej wiedzy i spojrzenia na odpady w zupełnie inny sposób.