Działaj i dbaj, czyli lokalne inicjatywy z troską o środowisko

Web2

organizator: Zakorzenione

Zapraszamy na drugie webinarium w ramach programu Zakorzenione, gdzie wspieramy się wiedzą i wymieniamy doświadczeniami. Tym razem porozmawiamy o tym, jak lokalnie dbać o środowisko naturalne. Opowiemy o konkretnych przykładach działań na rzecz przyrody, które są skuteczne i mają realne przełożenie na dobro środowiska.

Do rozmowy zaprosiłyśmy ekspertki i eksperta, którzy od lat działają tak, aby dbać o środowisko lokalne, jednocześnie angażując do tego lokalną społeczność. Podzielą się z nami sprawdzonymi przykładami zrealizowanych projektów.

Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się:

  • czy warto dbać o środowisko w najbliższej okolicy
  • jak zacząć działać na rzecz środowiska i odpowiedzieć na realne potrzeby lokalnej społeczności
  • dlaczego warto stworzyć strategię rozwoju swojej miejscowości/ lub czy Wasza miejscowość może być smart
  • w jaki sposób można zmniejszyć ilość odpadów podczas wydarzeń  
  • czy ogród deszczowy może przeciwdziałać lokalnym podtopieniom
  • dlaczego to kobiety zmieniają system żywnościowy
  • jak na Roztoczu powstał interaktywny dziecięcy szlak poznawczy
  • kim są osoby, które troszczą się o przyrodę i aktywizują mieszkańców do działania

Po rozmowie będzie czas na dyskusję i zadawanie pytań. 

Więcej o webinarium

Katarzyna Jabłońska-Kuśmierek

trenerka umiejętności społecznych, dziennikarka, redaktorka

Kasia Jablonska Kusmierek

Prowadzenie

Prelegenci

Placeholder Small.jpeg

Alicja Jamorska-Kurek

radna podkieleckiej gminy Morawica, członkini komisji rewizyjnej, sołtyska miejscowości Piaseczna Górka, prezes lokalnej organizacji pozarządowej Stowarzyszenia Mieszkańców Piasecznej Górki “Z Górki” oraz członkini zarządu Koła Gospodyń Wiejskich. “Sołtys Roku 2020” – tytułu przyznawanego przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów oraz “Gazetę Sołecką”. Aktywna propagatorka idei “Smart Village”.

Placeholder Small.jpeg

Marcin Piotrowski 

socjolog, animator kultury, specjalista marketingu miejsc. Dyrektor festiwali Folkowisko oraz CieszFanów. Twórca i koordynator kampanii społecznych np. „Jestem ze wsi”, „Globalna Baba”, „Kultura w kwarantannie”. W roku 2016 otrzymał tytuł „Wybitny Polak” w Irlandii nagrody Teraz Polska. Radny powiatowy, pełni liczne funkcje społeczne. Jego terenem działania jest prowincja. Specjalizuje się we współpracy i doradztwie organizacjom pozarządowym w temacie promocji i fundraisingu.

Placeholder Small.jpeg

Wioletta Olejarczyk

rolniczka, zielarka i edukatorka. Zajmuje się rolnictwem przyjaznym dla klimatu i środowiska, łączeniem konsumentów i rolników w sprzedaży lokalnej i bezpośredniej oraz współtworzeniem zdrowego systemu żywnościowego. Związana z Fundacją Agro-Perma-Lab.