Sąsiedzkie śniadanie i wyprzedaż garażowa w Zgodzie

17.05 wyprzedaż garażowa

organizator: Fundacja Polska z Natury, Fundacja Roll-Na, Fundacja Aktywizacji i Rozwoju, Grupa Sołtyski

17 maja w świetlicy w Zgodzie odbędzie się spotkanie „Sąsiedzkie Przydasie” łączące wyprzedaż garażową ze wspólnym śniadaniem przy sąsiedzkim stole. Organizatorzy zapraszają mieszkańców do wymiany rzeczy, rozmów i wspólnego spędzenia czasu w duchu lokalności oraz idei dawania przedmiotom drugiego życia.

Podczas wydarzenia będzie można sprzedać, kupić, wymienić lub oddać ubrania, książki, zabawki, rośliny i drobne przedmioty codziennego użytku, które wciąż mogą przydać się komuś innemu. Spotkanie ma zachęcać do bardziej odpowiedzialnej konsumpcji, ograniczania nadmiaru oraz budowania relacji między mieszkańcami.

Organizatorzy podkreślają, że równie ważna jak sama wyprzedaż będzie możliwość wspólnego spotkania przy śniadaniu i stworzenia przestrzeni do sąsiedzkich rozmów.

Data: 17 maja 2026 r., godz. 10:30
Miejsce: świetlica w Zgodzie

Organizatorzy: Fundacja Polska z Natury, Fundacja Roll-Na, Fundacja Aktywizacji i Rozwoju FARMa, Grupa Sołtyski