Siedlisko Pasieka: spotkanie “Pszczoły dla przyszłości”

Spotkanie w Siedlisku Pasieka 19.03

organizator: Fundacja Polska z Natury, Fundacja Roll-na, Fundacja Aktywizacji i Rozwoju, Grupa Sołtyski

W imieniu organizatorek serdecznie zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 19 marca 2026 roku o godzinie 17:00 w Siedlisku Pasieka (Studzianka 32). Wydarzenie realizowane jest w ramach programu „Zakorzenione” i będzie poświęcone roli pszczół oraz zapylaczy w naszym codziennym życiu.

To spotkanie pozwoli spojrzeć z bliska na funkcjonowanie pasieki i lepiej zrozumieć, jak duże znaczenie mają pszczoły dla środowiska i naszego bezpieczeństwa żywnościowego. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak wspierać bioróżnorodność w swoim najbliższym otoczeniu i jak nawet niewielkimi działaniami można realnie wpływać na przyrodę.

Całość zakończy się degustacją miodów i produktów pszczelich, co będzie okazją do spokojnej rozmowy i wymiany doświadczeń w bardziej nieformalnej atmosferze.