Trzebiesza zaprasza na „Kąpiel Leśną & eco broszki”

Karolina Suska 16.05

organizator: Fundacja Polska z Natury, Fundacja Roll-Na, Fundacja Aktywizacji i Rozwoju, Grupa Sołtyski

16 maja w Trzebieszy odbędzie się spotkanie „Kąpiel Leśna & eco broszki”, podczas którego uczestnicy połączą kontakt z naturą z działaniami twórczymi inspirowanymi ideą zero waste.

Spotkanie rozpocznie się od wspólnej kąpieli leśnej, czyli spokojnego spaceru pozwalającego zatrzymać się, wyciszyć i bardziej uważnie spojrzeć na otaczającą przyrodę. Będzie to okazja do rozmów o wartości lasów, ich znaczeniu dla dobrostanu człowieka oraz roli, jaką odgrywają w lokalnym krajobrazie i codziennym życiu mieszkańców.

Po części terenowej uczestnicy spotkają się w przestrzeni warsztatowej, gdzie własnoręcznie przygotują broszki inspirowane naturą i ideą ponownego wykorzystywania materiałów. Organizatorzy podkreślają, że spotkanie ma być przede wszystkim czasem wspólnego działania, rozmowy i budowania relacji wokół lokalnej przyrody.