W ramach programu “Zakorzenione” w Buku odbędzie się spotkanie poświęcone jednemu z podstawowych elementów funkcjonowania przyrody i życia codziennego – wodzie.
27 marca 2026 roku o godz. 17:00 w remizie OSP uczestnicy spotkania „Woda to życie!” będą mieli okazję przyjrzeć się temu, jak wygląda obieg wody w przyrodzie oraz jakie znaczenie ma jej zatrzymywanie w najbliższym otoczeniu.
Podczas spotkania omówione zostaną konkretne sposoby poprawy retencji, możliwe do zastosowania zarówno w przestrzeni przydomowej, jak i w gospodarstwach. Uzupełnieniem części merytorycznej będą działania warsztatowe, w ramach których uczestnicy przygotują kompozycje kwiatowe z wykorzystaniem roślin cebulkowych oraz materiałów z recyklingu.
Serdecznie zapraszamy!
