Zaproszenie na Spotkanie Liderek i Organizacji Programu Zakorzenione, Łochów, 23-25 listopada 2023 r.

S L I O Post 1200x1200px

organizator:

Zapraszamy uczestniczki i uczestników programu do Łochowa! Celem naszego trzydniowego zjazdu jest wzajemne poznanie się i wzmocnienie w tematyce społecznego zaangażowani wokół ochrony środowiska przyrodniczego.

Będziemy rozmawiać o zmieniającej się wsi i roli mieszkańców w ochronie najcenniejszych siedlisk – mokradeł, lasów i łąk. Przyjrzymy się zmianom w wiejskim krajobrazie, niegdyś z miedzami, śródpolnymi oczkami, bogactwem ptaków. Sprawdzimy na co mamy wpływ i wymienimy się informacjami jak to robimy „u siebie”. Chcemy się także dowiedzieć jakie sukcesy macie na swoim koncie. Towarzyszyć nam będą botanicy i pasjonaci, którzy opowiedzą jak zabrać się za środowiskowy projekt, który włączy społeczność.

Nie zabraknie tematów, które towarzyszą nam każdego dnia – jak ograniczyć ilość odpadów w lasach, na poboczach? Co robić z bezdomnymi zwierzętami w gminie? Jak wspierać dzikie zwierzęta? Co sadzić w swoim ogrodzie, przy wiejskiej świetlicy, by wesprzeć przyrodę, a nie jej zaszkodzić? Czym jest greenwashing, czyli „ekościema”?

Adres naszego Spotkania to Folwark Łochów, ul. Marii Konopnickiej 10, 07-130 Łochów (woj. mazowieckie: https://maps.app.goo.gl/hbGGgV9k87JZoMam9).  Oferujemy zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych. Koszty zakwaterowania, wyżywienia i materiałów szkoleniowych i promocyjnych pokrywane są przez organizatora. Uczestniczka/uczestnik pokrywa koszty dojazdu. Parking dla uczestników spotkania jest bezpłatny. Więcej szczegółów organizacyjnych podamy w mailu przesyłanym ok. dwa tygodnie po zarejestrowaniu się do udziału w Spotkaniu.

W ramach dbania o środowisko naturalne (i o same/samych siebie!) zapraszamy do wspólnych przejazdów. Pod tym linkiem znajdziecie formularz, w którym możecie zaoferować miejsce w swoim aucie. W Łochowie znajduje się także stacja kolejowa. Odcinek z dworca kolejowa do hotelu to ok. 3 kilometry. W Łochowie działają taksówki.

Zaczynamy w czwartek lunchem, o godzinie 14.00. Sesja otwarcia rozpocznie się o 15.00. Kończymy w sobotę, także posiłkiem, o godzinie 13.00. Ramowy program Spotkania znajdziecie tutaj

Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego prosimy o zapoznanie się z regulaminem rekrutacji i z informacjami dotyczącym przetwarzania danych osobowych przez Fundację Wspomagania Wsi.
Formularz należy wypełnić i wysłać do 16 października 2023 r. do godziny 23.59.

Każda uczestniczka/każdy uczestnik wypełnia formularz indywidualnie. Kompletnie i starannie wypełniony formularz rekrutacyjny jest warunkiem zakwalifikowania do udziału w spotkaniu, dlatego przed wysłaniem prosimy sprawdzić poprawność danych, szczególnie adresu e-mail. Po wypełnieniu formularza na podany w niej adres e-mail wysłane zostanie potwierdzenie zgłoszenia.

UWAGA: Najczęstszą przyczyną braku maila zwrotnego jest błędnie wpisany adres lub jego przekierowanie do folderu SPAM. Zalecamy sprawdzenie skrzynki spamowej. Jeśli potwierdzenie nie doszło, prosimy o informację na adres: mgromekkowalczyk@fww.pl

Partnerami programu są Fundacja Polska z Natury, Fundacja Roll-na, grupa Sołtyski, Fundacja Aktywizacji i Rozwoju FARMa i Fundacja Wspomagania Wsi.